37 Aukcja Młodej Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalne37 Aukcja Młodej Sztuki
37-aukcja-mlodej-sztuki

37 Aukcja Młodej Sztuki

Data aukcji:
12 czerwca 2014
Miejsce aukcji:
Galeria w Warszawie ul. Nowy Świat 54/56
Opis:

Szanowni Państwo!

To już 37 Aukcja Młodej Sztuki! Tym razem mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do Warszawy. Jak zwykle staraliśmy się zebrać wyjątkową ofertę, która wyróżnia się swoim poziomem pośród innych tego typu wydarzeń na rynku. Nasze poszukiwania ambitnych i znaczących dzieł sztuki nigdy się nie kończą i przynoszą nam wiele satysfakcji. Mamy nadzieję że jest to stan który udzieli się również Państwu podczas oglądania prezentowanych prac w katalogu, podczas wystawy przedaukcyjnej lub na ścianie we własnym domu.  W tym miejscu dziękujemy również wszystkie za miłe słowa które od Państwa słyszymy. Są one dla nas nieustanną motywacją do tego, by wciąż ustawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej. Niezmiennie cieszy nas, gdy wśród artystów prezentowanych w naszym katalogu pojawiają się nowe nazwiska. Tym razem, szczególnie gorąco witamy naszych przyjaciół z zagranicy: Natalię Pastuszenko, pochodzącą z Kijowa artystkę, której twórczość, pełną symbolicznych odniesień z kręgu folkloru i ludowości została już w Polsce doceniona („Ludzie i Ptaki”, poz. 82), oraz Ivana Herényi, znanego artystę słowackiego, którego w Bratysławie nie trzeba specjalnie przedstawiać, i którego obrazy naszym zdaniem zagoszczą na dłużej i w naszym kraju („Sen starych morskich panien”, poz. 27).

Wielbicielom fotografii szczególnie polecamy pracę  Talata Darvino?lu, który w mistrzowski sposób nawiązuje do najlepszych tradycji sztuki surrealistycznej („mene ragritte”, poz. 8).

W naszej najnowszej ofercie odnajdziecie Państwo także dobrze znane i ( jak pokazują wyniki aukcyjne) również cenione nazwiska. Szczególnie warto zapoznać się z pracami Piotra Ambroziaka („Sen o białym niedźwiedziu”, poz. 53), Tomasza Tobolewskiego („Próba”, poz. 21), oraz Piotra Szczura („Nuda”, poz. 4). Ten ostatni artysta zaraz po Aukcji będzie prezentował swój najnowszy cykl malarski „XIV” na wystawie w naszej warszawskiej galerii. Z tego miejsca w imieniu artysty oraz Sopockiego Domu Aukcyjnego zapraszamy również serdecznie na wernisaż, który odbędzie się 13.06 o godzinie 19:00.

Nie od dziś wiadomo, że jednym z zadań sztuki jest komentowanie otaczającej rzeczywistości.  W naszej najnowszej ofercie, odnaleźć można prace, które w sposób ambitny  poruszają tematy związane z religią czy polskością. Artyści tacy jak Szymon Kurpiewski („Św. Antoni, w 1857 r. odwołany do Hiszpanii, gdzie podjął posługę spowiednika królowej Izabeli II i wychowawcy dzieci królewskich”, poz. 7), Tomasz Tajak („Święty odpoczywający”, poz. 6), Patryk Różycki ( „Pieta”, poz. 46) czy Wojciech Brewka ( „Madonna naszych czasów”, poz. 71) w sposób niezwykle różnorodny interpretują temat „obrazu kultowego”. Ogromne wrażenie robi również wielkoformatowa praca Jerzego Kowala („Gołota”, poz. 26), który symbolicznie nawiązuje do stereotypów polskości. Temat „narodowy” odnaleźć można również w obrazie Elżbiety Kuźniar („Na wymarciu”, poz. 62). Obie prace będą z pewnością gratką dla tych z Państwa, którzy lubią rozszyfrowywać symbole, szukać własnych tropów interpretacyjnych w dziele sztuki.

Z kolei koneserzy polskiego kina z pewnością docenią dowcipną interpretację kadru z „Hydrozagadki” Andrzeja Kondratiuka, w wykonaniu Franciszka Ledóchowskiego („Poszedł jak rakieta, straszliwa bestia!”, poz. 17).

Niepokojąca twórczość Juliusza Martwego wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania i jako taka domaga się osobnej wzmianki. Po wspaniałym sukcesie poprzedniej pracy „Mortuary”,  tym razem przedstawiamy Państwu „Pijących żołnierzy” (poz. 18). Jest to obraz który zapewni szczęśliwemu nabywcy długie godziny intelektualnej stymulacji – bo z każdym spojrzeniem odsłania kolejne warstwy interpretacyjne.

To już tradycja, że szczególną Państwa uwagę zwracamy na sylwetkę „Artysty na Start”. Tym razem jest nim Robert Bubel, artysta dojrzały i o niezwykłej wrażliwości artystycznej. Mamy nadzieję że podobnie jak nas, tak i Państwa zahipnotyzuje intensywne spojrzenie okładkowej „Marianny” (poz. 9).

Czytaj więcej
Kontakt
Marcin Krajewski mlodasztuka@sda.pl lub Iwona Pleskot iwona.pleskot@sda.pl tel. 603 949 004
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 22 828 96 98
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się