Aukcja Sztuki Fantastycznej / 19 czerwca 2021

20. Zbigniew Hinc | Miasto nad morzem, 2021

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Sztuki FantastycznejMiasto nad morzem, 2021
miasto-nad-morzem-2021-zbigniew-hinc-1772517miasto-nad-morzem-2021-zbigniew-hinc-1045411

Zbigniew Hinc (ur. 1947)

Miasto nad morzem, 2021

olej, płótno, 120 x 100 cm, sygnowany l.d.: 'Hinc' oraz opisany na odwrocie: 'MIASTO NAD MORZEM" 120x100 ZBIGNIEW HINC'

Zbigniew Hinc
W 1973 roku obronił dyplom w PWSP w Gdańsku na Wydziale Architektury Wnętrz w pracowniach prof. Stanisława Borysowskiego i prof. Jacka Żuławskiego. W latach 1973-78 pracował na stanowisku dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Olsztynie. W 1974 roku został przyjęty do Okręgu Olsztyńskiego ZPAP. Zajmuje się malarstwem oraz rzeźbą, skupiając się głównie na stylistyce surrealistycznej oraz architekturą wnętrz. Autor kilku wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (m.in. w Gdańsku, Olsztynie, Kaliszu, Malmö, Kopenhadze, Rovaniemi, Catanii, Rzymie, Châteauroux i we Frankfurcie nad Menem). Uczestnik szeregu wystawach zbiorowych.
Estymacja:
45 000 - 60 000 zł
Cena wywoławcza:
28 000 zł