olej, płótno, 50 × 65 cm sygn. i dat. l. d.: „W. ZAKRZEWSKI 1967” opisany na odwrocie: „W.ZAKRZEWSKI / 1967 /8/ PARIS CHAMPS / ELYSEES /50 X 65”
Włodzimierz Zakrzewski Uczył się w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych w Warszawie. Przed wojną więziony za działalność komunistyczną, od 1944 roku kierował założoną przez siebie pracownią plakatów frontowych w Ludowym Wojsku Polskim. Pracował krótko w Państwowym Instytucie Sztuki w Warszawie i wykładał w latach 1950-52 w warszawskiej ASP. W drugiej połowie lat 50., wówczas jako jeden z pierwszych polskich malarzy po wojnie, wyjechał do Paryża i wystawił tam swoje prace. Były to pejzaże nawiązujące do płócien impresjonistów, utrzymane w stonowanej kolorystyce. W późniejszym okresie twórczości koncentrował się wyłącznie na przyrodzie i architekturze, często grubo nakładał farbę, której smugi układały się w zawiłe sploty.