Varia® 49 / 26 października 2022

36. Włodzimierz Sawulak | Martwa natura II, 1936 r.

Strona głównaAukcje archiwalneVaria® 49Martwa natura II, 1936 r.
36
martwa-natura-ii-1936-r-wlodzimierz-sawulak

Włodzimierz Sawulak (1906 Zabłotów - 1980 Kraków)

Martwa natura II, 1936 r.

olej, płótno, 70 ,5 x 85,5 cm, sygn. p. d.: W. SAWVLAK, na odwrocie, na blejtramie naklejka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1936 roku z numerem 886/ 150, autorem, tytułem i techniką

Włodzimierz Sawulak
Studiował w krakowskiej ASP m.in. u W. Jarockiego, T. Axentowicza, F. Pautscha i S. Kamockiego. W latach 1947-48 przebywał we Francji, dzięki stypendium tamtejszego rządu. Podróżował także do Kanady i USA. Po wojnie Sawulak został asystentem Zbigniewa Pronaszki na krakowskiej ASP. W latach następnych oddał się działalności pedagogicznej. Jego uczniami byli m.in. K. Kiwerski, Z.M. Maciejewski. Malował przede wszystkim martwe natury, portrety i kompozycje figuralne.
Cena wylicytowana
2 500 zł