akwaforta, papier, 22,5 × 19 cm (kompozycja), sygn. ołówkiem p. d.: „Jahl”, opisany l. d.: „III/XV”
Władysław Jahl Studiował prawo we Lwowie, historię sztuki w Krakowie, a malować uczył się w Paryżu i u Józefa Pankiewicza w Hiszpanii (od ok. 1917 r.). Stale mieszkał w Paryżu, ale często jeździł do Hiszpanii, gdzie pracował jako kierownik artystyczny kilku pism i scenograf Teatru Odeon w Madrycie. Związany ze środowiskiem École de Paris – zaprzyjaźniony m.in. z Mojżeszem Kislingiem i Melą Muter – wystawiał na paryskich Salonach, a także w Madrycie, Rzymie, Nowym Jorku. Brał udział w wystawach krajowych. Jego sztuka ukształtowała się w kręgu wpływów J.Pankiewicza, środowiska École de Paris oraz fascynacji barokowym malarstwem hiszpańskim, zwłaszcza obrazami El Greca. W czasie wojny zaginął duży zespół prac artysty pozostawiony w jego paryskiej pracowni.