Aukcja Dzieł Sztuki / 30 listopada 2019

52. Władysław Granzow | Martwa natura z szarym dzbanem

HomeAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiMartwa natura z szarym dzbanem
52
Martwa natura z szarym dzbanem

Władysław Granzow (1872 Warszawa - ?)

olej, płótno, 51,5 × 68,5 cm
sygn. l. d.: W.Granzow

Władysław Granzow Malarstwa uczył się w Warszawie, następnie od 1890 r. w Monachium u S. Grocholskiego i w Paryżu u B. Constanta i J.-P. Laurensa. Odbywał kilkakrotnie podróże artystyczne do Grecji i Hiszpanii. W 1904 r. był kierownikiem artystycznym wydawanego w Paryżu miesięcznika "Sztuka". Bral udział w paryskim Salonie Jesiennym i w Salonie Niezależnych. Malował głównie pejzaże, kompozycje figuralne, portrety i akty. Wystawiał pojedyncze prace w TZSP w Warszawie, a także kilka obrazów w TPSP w Krakowie. Wystawy indywidualne: w 1909 r. w Galerie Druet i w 1910 r. w Galerie Bernheim Jeune.