olej, płótno, 94 x 68,5 cm, sygn. p.d.: W. Melzer
Wilhelmine Melzer
Wilhelmine Melzer studiowała malarstwo w akdemii wiedeńskiej i w Antwerpii. Najchętniej malowała kwiaty i wnętrza oraz martwe natury. Mieszkała w miejscowości Dłużyna Górna pod Zgorzelcem ( Ober Langenau).