Varia® 43 / 18 września 2021

1. Wilhelm Alexander Meyerheim | Sianokosy

Strona głównaAukcje archiwalneVaria® 43Sianokosy
Wilhelm Alexander Meyerheim | Sianokosy

Wilhelm Alexander Meyerheim (1815 Gdańsk - 1882 Berlin)

Sianokosy

olej, płótno, 67 × 97 cm
sygn. l. d.: W. Meyerheim

Wilhelm Alexander Meyerheim Artysta malował pejzaże, sceny rodzajowe, portrety, zwierzęta oraz tematy militarne; uprawiał także litografię. Pochodził z rodziny artystów gdańskich. Ojciec, Karl Friedrich, był jego pierwszym nauczycielem. Studiował w Gdańsku i w berlińskiej akademii. Działał głównie w Berlinie, gdzie wystawiał od roku 1842. Prace Meyerheima znaleźć można m.in. w muzeach Berlina, Erfurtu, Pragi i Gdańska.
Cena wylicytowana
28 000 zł