Aukcja Militariów / 2 kwietnia 2016

300. Wassili Masjutin | Portret Józefa Piłsudskiego jako twórcy ruchu prometejskiego, 1935 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówPortret Józefa Piłsudskiego jako twórcy ruchu prometejskiego, 1935 r.
300
Portret Józefa Piłsudskiego jako twórcy ruchu prometejskiego, 1935 r.

Wassili Masjutin

drzeworyt, papier; 41 x 29 cm w św. passe-partout sygn. i dat. u dołu: W. Masjutin 1935
Portret przedstawia Józefa Piłsudskiego z buławą marszałkowską na tle Zamku Wawelskiego w owalnej ramie z liści laurowych. Po obu stronach 12 okrągłych emblematów narodów żyjących na terenie Związku Radzieckiego. Powyżej napis: PROMETHEUS IN MEMORIAM, poniżej: JOSEPH PILSUDSKI DUCIS POLONORUM w tarczy amazonek, zwieńczonej orłem na tle armat i sztandarów. Rzadkie przedstawienie Józefa Piłsudskiego j

Cena wylicytowana
1 600 zł