Varia 38 / 21 października 2020

9. Waldemar Sewohl | Zakole rzeki

HomeAukcje archiwalneVaria 38Zakole rzeki
zakole-rzeki-waldemar-sewohl

Waldemar Sewohl (1887 Wismar - 1967 Berlin)

Zakole rzeki

olej, płótno, 40 x 51 cm, sygn. p.d.: W.Sewohl

Waldemar Sewohl Studiował w Berlinie u Wilhelma Blanka. Póżniej wielokrotnie wyjeżdżał w podróże po Niemczech, Austrii, czy Holandii. Malował pejzaże z odwiedzanych okolic Brlina, krajobrazy z Bawarii. Pomorza,Malował uliczne zakątki zaułki miast: Gdańska, Drezna, Frankfurtu, Wismaru.