olej, płótno, 40 x 51 cm, sygn. p.d.: W.Sewohl
Waldemar Sewohl Studiował w Berlinie u Wilhelma Blanka. Póżniej wielokrotnie wyjeżdżał w podróże po Niemczech, Austrii, czy Holandii. Malował pejzaże z odwiedzanych okolic Brlina, krajobrazy z Bawarii. Pomorza,Malował uliczne zakątki zaułki miast: Gdańska, Drezna, Frankfurtu, Wismaru.