terakota patynowana, 12 x 19,5 x 9,5 cm, sygn. i dat. z tyłu: W. Bębnowski/1929
Wacław Bębnowski Kształcił się w Moskwie, Krakowie, Paryżu i Monachium. W latach 90. XIX w. założył razem z Leonem Kowalskim i Stanisławem Będzińskim pionierską w Polsce „Spółkę Krakowską Artystyczną”. Tworzył rzeźby dekoracyjne cieszące się dużym zainteresowaniem publiczności. W roku 1900 uniezależnił się i w Służewie założył własną pracownię. W pracach często stosował, wywiedzione ze sztuki Auguste’a Rodina, motywy postaci półzatopionych w płaszczyźnie naczynia. Bywa często zestawiany z innym młodopolskim rzeźbiarzem – Konstantym Laszczką.