akryl, płótno, 50 x 40 cm, sygnowany na odwrocie: '[wskazówka montażowa] FF/LAB/2013 | AKRYL NA PŁÓTNIE | [sygnatura] | pochodzi z cyklu rozwarstwienia/ruch'
Urszula Śliz Artystka sztuk wizualnych, abstrakcjonistka, o ugruntowanej pozycji w świecie sztuki, doceniona również przez kuratorów i kolekcjonerów zagranicznych, brała udział w ponad 90 wystawach w galeriach i muzeach w Polsce i za granicą, jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i instytucjonalnych. Wielokrotna stypendystka Należy do pokolenia artystów, którzy rozpoczęli swoją twórczą drogę w połowie lat 90. Czerpie inspirację z obserwacji rzeczywistości i nauki, opiera swoją pracę na fundamencie wiedzy, przenosząc pojęcia i teorie, poprzez wizualizację, w sferę sztuki, nie ignorując przy tym intuicji. Nawiązuje do dwudziestowiecznego malarstwa europejskiego – konstruktywizmu, abstrakcji geometrycznej i minimalizmu.