olej, płótno, 46 x 55 cm, sygn. l.d.: Tatarczyk, sygn. i opis. z tyłu: Tomasz Tatarczyk / Kościół św. Anny / Kazimierz 76
Tomasz Tatarczyk Studiował początkowo w Politechnice Warszawskiej (1966–1972), a następnie w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (1976–1981), gdzie uzyskał dyplom w pracowni Jana Tarasina. W latach 1980–1988 był asystentem na Wydziale Malarstwa w tamtejszej Akademii. W czasach, kiedy tradycyjne malarstwo pejzażowe pozostaje na dalekim planie zainteresowań artystów, stworzył własną, niezmiernie ciekawą formułę obrazu skupionego przede wszystkim na doświadczeniu bliskiego obcowania, intymnego wręcz kontaktu z naturą.