Aukcja Sztuki Fantastycznej / 19 czerwca 2021

6. Tomasz Sętowski | Zachwycający szalbierz, 2021

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Sztuki FantastycznejZachwycający szalbierz, 2021
zachwycajacy-szalbierz-2021-tomasz-setowski-1221415zachwycajacy-szalbierz-2021-tomasz-setowski-810715

Tomasz Sętowski (ur. 1961 Częstochowa)

Zachwycający szalbierz, 2021

olej, płótno, 70 x 100 cm, sygnowany p.d.: 'Tsętowski' oraz opisany na odwrocie: '"Zachwycający Szalbierz | olej, płótno, 70 cm X 100 cm | Tomek Sętowski | 2021 | MUZEUM WYOBRAŹNI'

Tomasz Sętowski
Absolwent wydziału plastyki częstochowskiej WSP (obecnie Akademia im. Jana Długosza). Tworzy w nurcie nazywanym na świecie „realizmem magicznym”. Pracuje i mieszka w rodzinnej Częstochowie oraz Sopocie. Od 1998 roku jest obecny na rynku amerykańskim. W roku 2005 rozpoczął współpracę z nowojorską CFM Gallery, gdzie jego prace są prezentowane obok płócien Salvadora Dali, Leonor Fini, Michaela Parkesa. Obrazy prezentuje również w innych miastach USA m.in. San Francisco, Santa Fe. W latach 2006–2008 Sętowski z powodzeniem wystawiał swe prace w Emiratach Arabskich, m.in. w Burj Al Arab, Abu Dhabi Cultural Fundation i Emirat Towers. Dzieła Tomasza Sętowskiego (obrazy, rysunki oraz rzeźby) były prezentowane w trzech albumach – „Teatr Magiczny” (2001 r.), „Muzeum Wyobraźni” (2003 r.), „Dream Factory” (2017 r.), które ukazały się na rynku księgarskim nakładem wydawnictwa MUZA S.A. Autor wielu plakatów, okładek wydawnictw muzycznych, okładek prasowych, kalendarzy. Laureat wielu nagród, odznaczony również brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” nadanym w 2013 przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Twórca „Muzeum Wyobraźni” – prywatnej galerii artysty będącej atrakcją turystyczną Częstochowy.
Estymacja:
60 000 - 70 000 zł
Cena wywoławcza:
45 000 zł