28 Aukcja Sztuki XXI wieku / 28 maja 2022

16. Tomasz Kręcicki | Nosy, 2015

Strona głównaAukcje archiwalne28 Aukcja Sztuki XXI wiekuNosy, 2015
Tomasz Kręcicki | Nosy, 2015

Tomasz Kręcicki (ur. 1990)

Nosy, 2015

olej, płótno, 40 x 40 cm, sygnowany i opisany na odwrocie: 'T. KRĘCICKI | ''NOSY'' | 2015 |o/p | X'15'

Tomasz Kręcicki
Absolwent malarstwa na krakowskiej ASP (2010 – 2015). W latach 2014 i 2015 studiował na Akademie der Bildenden Künste w Norymberdze. W roku 2018 przebywał na artystycznych rezydencjach w Lipsku (LIA Programme Residency) oraz w Pradze (MeetFactory Residency). Wraz z Karoliną Jabłońską i Cyrylem Polaczkiem założyli grupę artystyczną Potencja. Wystawy indywidualne: 2020 – „Przerwa na jedzenie”, Stereo, Warszawa; 2020 – „Jedzenie”, Stereo, Warszawa; 2020 – „XXL”, Muzeum Regionalne, Stalowa Wola; 2019 – „XXL”, BWA Tarnów; 2019 – „Spirit level”, Fundacja Szara Kamienica, Kraków; 2017 – „Sześć lekcji”, Galeria Potencja, Kraków; 2015 – „Wszystko, czym się nie zajmuję”, Zderzak Gallery, Kraków. Uczestnik kilkudziesięciu wystawy zbiorowych w kraju i za granicą.
Cena wylicytowana
11 000 zł