Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

49. SZABLA PERSKA TZW. SZAMSZIR, XIX W.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA PERSKA TZW. SZAMSZIR, XIX W.
powrót
49
SZABLA PERSKA TZW. SZAMSZIR, XIX W.

SZABLA PERSKA TZW. SZAMSZIR, XIX W.

dł. całk. szabli w pochwie 932 mm, dł. szabli 907 mm, dł. głowni 785 mm, szer. głowni u nasady 29 mm, gr. grzbietu u nasady 5 mm, masa szabli 595 g, masa szabli w pochwie 795 g


R ę k o j e ś ć otwarta, oprawa stalowa ze srebrem. Jelec prosty, krzyżowy, w przekroju czworoboczny z wąskimi wąsami. Ramiona jelca zakończone guzami. Cała powierzchnia jelców pierwotnie inkrustowana srebrem, z czego pozostała śladowa ilość. Głowica pochylona do przodu pod kątem 90 st., naryta srebrnym kapturkiem (naparstkiem). Trzon rękojeści z dwóch kościanych okładzin, mocowanych do trzpienia głowni trzema srebrnymi nitami. Okładziny obwiedzione gładką, srebrną taśmą. G ł o w n i a o dużej krzywiźnie, o przekroju klinowym. Na wysokości zastawy po obu stronach słabo widoczne trawienia i rytowania. Głownia na całej długości mocno skorodowana. P o c h w a z łubek drewnianych obszyta czarną skórą (wtórnie). Okucia srebrne, szerokie pierścienie z nałożonymi wypukłymi medalionami i nieruchomymi koluszkami na grzbiecie. Pierścienie i medaliony ze śladami inkrustowania srebrem. Przy wlocie wycięta na grzbiecie szczelina tzw. „rozporek” umożliwiający wsunięcie szabli do pochwy.

Cena wylicytowana
3 000 zł
Zapytaj o obiekt
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 58 301 05 54
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się