Aukcja Militariów / 1 kwietnia 2023

94. Szabla oficera piechoty, Francja, XIX w.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSzabla oficera piechoty, Francja, XIX w.
94
Szabla oficera piechoty, Francja, XIX w.

dł. szabli w pochwie 940 mm, dł. szabli 900 mm, dł. głowni 777 mm, szer. głowni u nasady 28 mm, gr. grzbietu u nasady 9 mm, masa szabli 815 g, masa szabli w pochwie 1310 g

R ę ko j e ś ć zamknięta, oprawa stalowa Jelec tarczowy, koszowy, czterokabłąkowy. Trzon z czarnej masy, poprzecznie karbowany. Długi kapturek górą nitowany trzpieniem głowni, dołem w pierścieniu u jelca. G ł o w n i a stalowa, polerowana, o znikomej krzywiźnie. Płazy obustronnie płaskie klinowe, grzbiet o przekroju okrągłym. Pióro długie, obosieczne, z wystającą, asymetryczną ością. Sztych symetryczny. Na grzbiecie napis: „Mnufre Chetellerault Avril 1894”. P o c h w a stalowa, szyjka mocowana w płaszczu na wcisk, dwie ryfki z ruchomymi koluszkami na grzbiecie. Ostroga asymetryczna. Korozja na całej powierzchni.
stan zachowania 4-/4/3-

Cena wylicytowana
1 300 zł