66 Aukcja Młodej Sztuki / 9 marca 2017

72. Stanisław Żurawski | Szkice koni

aAukcje archiwalne66 Aukcja Młodej SztukiSzkice koni
72
Szkice koni

Stanisław Żurawski (1889 Lwów - 1976 Kraków)

Szkice koni

ołówek, papier, 29 x 42 cm, niesygnowany

Stanisław Żurawski Studia artystyczne odbył w latach 1907-1913 w krakowskiej ASP pod kierunkiem J. Mehoffera oraz W. Weissa. Należał do Cechu Artystów Plastyków „Jednoróg”. Malował pejzaże i martwe natury, jednak najczęściej przedstawiał kobiece akty i półakty kobiece ukazane w plenerze, bądź we wnętrzu, na tle dekoracyjnych tkanin lub poduszek.
Cena wylicytowana
900 zł