pastel, papier, 48 x 35 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: St Żur
Stanisław Żurawski Studia artystyczne odbył w latach 1907-13 w krakowskiej ASP pod kierunkiem J. Mehoffera oraz W. Weissa. Należał do Cechu Artystów Plastyków „Jednoróg”. Malował pejzaże i martwe natury, jednak najczęściej przedstawiał kobiece akty i półakty ukazane w plenerze, bądź we wnętrzu na tle dekoracyjnych tkanin lub poduszek.