akwarela, papier, 6 x 9 cm, sygn. l.d.: S.Żukowski
Stanisław Żukowski Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych USB w Wilnie. Od roku 1934 studiował grafikę w pracowni Edmunda Bartłomiejczyka w warszawskiej ASP. Powrócił do Wilna i kontynuował studia w pracowni Jerzego Hoppena. Po wojnie zamieszkał w Gdańsku. W latach 1970-77 prowadził doświadczalną pracownię graficzną ZPAP „Oficyna” przy ASP w Gdańsku.