olej, płótno, 40 × 50 cm
sygn. i dat. l. g.: S. MŁODOŻENIEC/2018
opisany na odwrocie: S.M/„Tomikins Sq” 2018/oil/canvas
Stanisław Młodożeniec Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie studiował w latach 1972-78 na Wydziale Malarstwa w pracowniach profesorów Michała Byliny i Jacka Sienickiego. Jego obrazy inspirowane są tradycjami wielkich nurtów awangardowych pierwszej połowy XX wieku. Od 1984 roku mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Chętnie uwiecznia to miasto w swoich pracach, jako że atmosfera Nowego Jorku stanowi główną inspirację dla artysty.