olej, papier, 50,5 x 56 cm, sygn. i dat. p.d. : S.M 2009
Stanisław Młodożeniec Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie studiował w latach 1972-78 na Wydziale Malarstwa w pracowniach profesorów Michała Byliny i Jacka Sienickiego. Jego obrazy inspirowane są tradycjami wielkich nurtów awangardowych pierwszej połowy XX wieku. Od 1984 roku mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Chętnie uwiecznia to miasto w swoich pracach, jako że atmosfera Nowego Jorku stanowi główną inspirację dla artysty.