olej, płótno, 89 × 119,5 cm
sygn. i dat. l. g.: „S. MŁODOŻENIEC / 2019”
opisany na odwrocie: „S. MŁODOŻENIEC/ „EZRA” HOUSE 2019/ oil/ canvas”
Stanisław Młodożeniec Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie studiował w latach 1972-78 na Wydziale Malarstwa w pracowniach profesorów Michała Byliny i Jacka Sienickiego. Jego obrazy inspirowane są tradycjami wielkich nurtów awangardowych pierwszej połowy XX wieku. Od 1984 roku mieszka i tworzy w Nowym Jorku, który chętnie uwiecznia w swoich pracach i którego atmosfera stanowi główną inspirację dla artysty.