Aukcja Dzieł Sztuki / 4 maja 2014

80. Stanisław Chlebowski | Martwa natura ze skrzypcami, 1958 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiMartwa natura ze skrzypcami, 1958 r.
80
Martwa natura ze skrzypcami, 1958 r.

Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo - 1969 Gdańsk)

olej, płótno, 50 × 63 cm
sygn. i dat. l. g.: St. Chlebowski/ 58.
Stanisław Chlebowski W latach 1915 ? 1918 studiował malarstwo w Berlinie. W 1921 roku wyjechał do Paryża zgłębiać tajniki impresjonizmu, co w jego malarstwie zaowocowało wzbogaceniem środków artystycznych i większym uwrażliwieniem na kolor. W czasie wojny spłonęło ok. 800 jego prac. Punkt wyjścia dla jego twórczości stanowiła natura z całym bogactwem jej form. Chętnie malował martwe natury oraz pejzaże z okolic Gdańska, wypowiadając się ekspresyjną i swobodną plamą barw.
Cena wylicytowana
2 000 zł