olej, płótno, 120 x 80 cm, sygn. na środku: R.Z./0.0., sygn. i dat. na odwrocie: R. ZAKRZEWSKI/2000 OLEJ
Roman Zakrzewski Ukończył ASP w Krakowie, dyplom w pracowni malarstwa J. Nowosielskiego w 1985 r. Od wczesnych lat wykazywał zainteresowanie portretem, który stał się głównym tematem jego twórczości. Portrety malowane przez Romana Zakrzewskiego mają w sobie coś ze szlachetnego skupienia i medytacji. Bardzo pieczołowicie komponowane i przemyślane w najbardziej znaczących i nieodzownych elementach, sprawiają wrażenie wymownego znieruchomienia i wysmakowanej elegancji.