Aukcja Dzieł Sztuki / 22 sierpnia 2020

38. Roman Bratkowski | Fale Adriatyku, ok. 1908 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiFale Adriatyku, ok. 1908 r.
38
fale-adriatyku-ok-1908-r-roman-bratkowski

Roman Bratkowski (1869 Lwów - 1954 Wieliczka)

Fale Adriatyku, ok. 1908 r.

olej, tektura, 18 × 24,5 cm w świetle ramy
sygn. i opisany p. d.: Bratkowski Lovrana

Roman Bratkowski Malarstwa uczył się w krakowskiej SSP pod kierunkiem Jabłońskiego i Łuszczkiewicza. Następnie przeniósł się do Wiednia do pracowni Ch. Griepenkerla oraz A. Eisenmengera. W latach 1894 ? 1896 uczył się w Monachium w prywatnej szkole malarskiej A. Azbégo. Wystawiał w TZSP w Warszawie, TPSP w Krakowie i we Lwowie. ?Bratkowski malował niemal wyłącznie pejzaże. Były one doskonale skomponowane i wykończone, przepojone nastrojem subtelnej melancholii. Odznaczały się umiejętnością obserwacji syntezy zjawisk natury a zwłaszcza akcentowaniu kontrastu ruchu i spokoju? ? Janusz Derwojed.
Cena wylicytowana
4 600 zł