litografia, papier, 55 x 41 cm (zadruk), 71 x 49 cm (arkusz), sygn. i dat. ołówkiem p.d.: R. Banaszewski 66, opisany l.d.: Pejzaż litografia
Roman Banaszewski W latach 1954 ? 1959 studiował malarstwo i grafikę w krakowskiej ASP w pracowniach K. Srzednickiego i M. Makarewicza. W 1987 r. otrzymał tytuł profesora na Wydziale Grafiki, gdzie obecnie kieruje pracownią projektowania Grafiki, Książki i Typografii. Prace artysty znajdują się w kolekcjach Muzeum Narodowego w Warszawie i Krakowie, Muzeum Pomorskim w Gdańsku, Pratt Institute w Nowym Jorku, Muzeum Miejskim w Tokio. W 2002 r. otrzymał nagrodę Złotego Laura przyznawaną przez Fundację Kultury Polskiej za mistrzostwo w sztuce.