dł. całk. 648 mm, dł. głowni 485 mm, szer. głowni u nasady 28 mm, masa 340 g
R ę k o j e ś ć otwarta, przypominająca miniaturę rękojeści miecza. Głowica dyskoidalna, jelec długi, prosty w środkowej części, z ramionami łukowato wygiętymi ku głowni. Głowica ozdobiona po obu stronach elipsą w srebrze z rytowanym niezidentyfikowanym rysunkiem. Rozchylone ramiona jelca owinięte płaskim profilem taśmy srebrnej z końcami także srebrnymi. G ł o w n i a prosta, jednostajnie zwężająca się ku sztychowi, obosieczna. Płazy z granią pośrodku szerokości, począwszy od nasady. Na podzielonym granią płazie sygnatury: dwa symetryczne sierpy z ząbkowanym grzbietem, zamykane na końcach półkolistymi puncami. Być może są to sygnatury słynnych sierpów genueńskich.