Secesja i Art Déco / 13 czerwca 2015

6. Paul Emile Berthon | Kule śniegu

Strona głównaAukcje archiwalneSecesja i Art DécoKule śniegu
Kule śniegu

Paul Emile Berthon (1872-1909)

Kule śniegu

litografia barwna, papier, 48 x 63 cm
sygn. w obrębie kompozycji p. d.: PAUL BERTHON oraz poniżej sygn. i opisana ołówkiem: 42/100/ Berthon

Paul Emile Berthon Jeden z czołowych przedstawicieli sztuki plakatu na przełomie XIX i XX wieku. Prace jego, podobnie jak twórczość Alfonsa Muchy, stanowią wysokiej klasy przykłady stylu secesji. Naukę rozpoczętą w swoim rodzinnym mieście Villefranche kontynuował w paryskiej Ecole Normale d'Enseignement de Dessin. Kształcił się również pod kierunkiem  Eug?ne?a Grasseta, który wywarł decydujący wpływ na charakter jego twórczości.