technika mieszana, płótno, 150 x 120 cm, sygnowany na odwrocie: 'NIKA GRZYMSKA | BEZ TYTUŁU | 150 x 120 cm | 2022'
Nika Grzymska Ukończyła studia magisterskie z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2019 obroniła z wyróżnieniem dyplom artystyczny w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Ireneusza Kopacza, oraz w pracowni malarstwa w architekturze dr hab. Krzysztofa Pituły. Zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym. Wystawy indywidualne: 2021 – „ABSTRAKCJE Nika Grzymska”, MEWKA. Galeria Społecznie Zaangażowana, Gdańsk; 2020 – „Nika Grzymska_Wystawa III”, Galeria Sztuki NEXT, Bydgoszcz; 2019 – „Przestrzenie i struktury // Zdarzenie”, CSW Znaki Czasu w Toruniu. Wybrane wystawy zbiorowe: 2021 – Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2021, 10. Edycja Konkursu Malarskiego o Nagrodę Artystyczną UAP, Stara Papiernia UAP, Poznań (nominacja do nagrody); 2020 – Dyplom 2019. Najlepsze dyplomy artystyczne, CSW Znaki Czasu w Toruniu; 2019 – 29. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2019, Galeria Sztuki w Legnicy (wyróżnienie honorowe); 2019 – 14. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim; 2019 – Pierwsze Triennale Malarstwa Studenckiego Rzeszów 2019, BWA w Rzeszowie; 2018 – Wizytówka, Galeria Dworzec Zachodni, Od Nowa, Toruń.