Aukcja Prac na Papierze - Sztuka Współczesna / 22 kwietnia 2020

37. Mojżesz Kisling | Akt podwójny

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na Papierze - Sztuka WspółczesnaAkt podwójny
37
Akt podwójny

Mojżesz Kisling (1891 Kraków - 1953 Sanary-sur-Mer)

Akt podwójny

litografia, papier, 16 x 22,5 cm, sygnowany na kamieniu l.d.: Kisling

Mojżesz Kisling
Malarz żydowskiego pochodzenia, jeden z przedstawicieli École de Paris. W latach 1907–1911 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Józefa Pankiewicza. Już wtedy zaczął odnosić liczne sukcesy, a jego prace przyniosły mu nagrody. Zaraz po studiach wyjechał do Paryża, gdzie zamieszkał w słynnej dzielnicy Montmartre. Na swej artystycznej drodze poznał wiele wybitnych postaci ówczesnej sceny artystycznej, jak na przykład Amedeo Modigliani, który namalował portret Kislinga w 1916 roku. Malarstwo Kislinga wzbudzało powszechny podziw, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się portrety oraz akty o surrealistycznych formach. Brał udział w licznych wystawach sztuki współczesnej polskiej, między innymi w Paryżu oraz Brukseli.
Cena wylicytowana
1 100 zł