olej, płótno, 44,7 x 29 cm
sygn. p. g.: Kisling
"Widok urodziwej nagiej dziewczyny budzi we mnie radość życia, pragnienie miłości i szczęścia. Chcę, aby kawał materii, na której tle ją pozuję, dał wyraz mej radości. Wszystko to wiąże się ze sobą i kojarzy tak jak rytm życia z rytmem jednostki. Obraz powinien śpiewać! Czyż Baudelaire nie twierdzi, że kolorysta jest poetą epickim?"
Mojżesz Kisling, Moje credo artystyczne, Wiadomości literackie, nr 51-52,1935, s. 2