olej, płótno, 56 × 100 cm, sygn. i dat. l. d.: „BRUCKI/2017”
na odwrocie nalepka autorska z opisem obrazu
Mirosław Brucki Absolwent konserwatorstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Od 1978 r. zatrudniony jako konserwator modelarz w Pracowni Konserwacji Modeli Narodowego Muzeum Morskiego (dawniej Centralnego Muzeum Morskiego). Jest współautorem m.in. rekonstrukcji zabytkowych modeli okrętów z kolekcji Dworu Artusa w Gdańsku. Uprawia malarstwo pejzażowe, abstrakcyjne, maluje też kopie dzieł innych malarzy, zajmuje się również konserwacją malarstwa sztalugowego. Wybrane wystawy: 1989, ?Plastyczny krąg muzealny?, Muzeum Romantyzmu w Opiniogórze; 2000, ?Po godzinach. Mirosław Brucki - malarstwo, Wiesław Urbański ? tkanina?, Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku.