Aukcja Militariów / 24 kwietnia 2021

282. MIECZ CEREMONIALNY, DWA SZTYLETY, DWIE STRZAŁKI - SZCZEPU TUAREGÓW, ŚRODKOWA AFRYKA, 1950 R.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówMIECZ CEREMONIALNY, DWA SZTYLETY, DWIE STRZAŁKI - SZCZEPU TUAREGÓW, ŚRODKOWA AFRYKA, 1950 R.
282
MIECZ CEREMONIALNY, DWA SZTYLETY, DWIE STRZAŁKI - SZCZEPU TUAREGÓW, ŚRODKOWA AFRYKA, 1950 R.

dł. miecza w pochwie 952 mm, dł. miecza 928 mm, dł. głowni 784 mm, szer. głowni u nasady 52 mm, masa miecza 615 g, masa miecza w pochwie 820 g

R ę k o j e ś ć otwarta, oprawa – drewno, skóra, żelazo. G ł o w n i a obosieczna. Profilowana z obu stron w trzy wąskie bruzdy na wysokości zastawy zakończone znakami m i e c z n i c z y m i. Pochwa skórzana, z licznymi wyciskami i zdobieniami. Wyposażona w 2 rapcie z mosiężnymi zaczepami. Trzewik mosiężny z okienkami.
stan zachowania 4/4/4

Cena wylicytowana
2 200 zł