25 Aukcja Sztuki XXI wieku / 20 października 2021

39. Michał Jan Borucki | Plan, 2020

Strona głównaAukcje archiwalne25 Aukcja Sztuki XXI wiekuPlan, 2020
39
plan-2020-michal-jan-borucki

Michał Jan Borucki (ur. 1984)

Plan, 2020

olej, płótno, 100 x 80 cm, sygnowany i opisany p.d. oraz opisany na odwrocie: 'MICHAŁ JAN BORUCKI | "PLAN" | 2020 | OLEJ NA PŁÓTNIE | OIL ON CANVAS | 80 x 100 cm'

Michał Jan Borucki
Polski artysta i architekt. Od 2019 roku mieszka i pracuje Gdyni. Absolwent Wydziału Architektury WSEiZ w Warszawie. Z zamiłowania rysownik, grafik i malarz. Ojciec dwóch córek. Do 2016 roku zajmował się głównie projektowaniem architektonicznym. Okazjonalnie rysunkiem i grafiką. W 2008 roku pierwszy raz brał udział w zbiorowej wystawie, we Wrocławiu. Jego twórczość była publikowana w polskim magazynie „Male Men” 2013 i 2014 roku oraz brytyjskim „Aesthetica” w 2019 r. W 2015 roku rozpoczął działalność malarską przede wszystkim w technice olejnej na płótnie. Od 2020 roku członek gdyńskiego stowarzyszenia artystycznego „Halo Kultura” oraz partner Fundacji „Q Sztuce”. Jego prace były dotychczas wystawiane w Warszawie, Gdyni, Wenecji, Buenos Aires i Amsterdamie.
Cena wylicytowana
2 400 zł