Aukcja Dzieł Sztuki / 8 października 2016

25. Marian Szczerbiński | Pejzaż

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPejzaż
Pejzaż

Marian Szczerbiński (1900-1981)

Pejzaż

olej, tektura, 53 x 70 cm, sygn.l.d. M Szczerbiński

Marian Szczerbiński Malarz krakowskiego pochodzenia. W 1931 roku brał udział w Zbiorowej Wystawie Malarzy Polskich, na której przedstawił swoje akwarele z widokami Wawelu oraz Krakowa. Jednak najczęściej w swych pracach wykorzystywał temat martwych natur z kwiatami. Artysta tworzył w różnych technikach, najczęściej jednak sięgał po olej oraz pastel.