Aukcja Sztuki Fantastycznej / 16 lutego 2022

51. Łukasz Towpik | X. XXI, 2021

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejX. XXI, 2021
51
Łukasz Towpik | X. XXI, 2021

Łukasz Towpik (ur. 1984, Szprotawa)

X. XXI, 2021

olej, płótno, 100 x 80 cm, sygnowany na odwrocie: 'Łukasz Piotr Towpik | anno 2021 | X. XXI'

Łukasz Towpik
W 2010 obronił tytuł magistra sztuki na wydziale malarstwa Instytutu Sztuk Plastycznych Uniwersytetu Zielona Góra. W poszukiwaniu swojego wyrazu, w pierwszym etapie zainspirowany malarstwem XIX wieku, tworzy tematy orientalistyczne i sceny rodzajowe polskiej wsi. W latach 2013 – 2016 odchodzi od malarstwa sztalugowego, aby w roku 2017 zacząć swoją indywidualną drogę. Obecnie tworzy obrazy przedstawiające postacie ludzkie w odrealnionym świecie, ukazujące erotyczne zachowania i tendencje łączące instynkt z mistycyzmem oraz duchowością. Swoje prace określa terminem Realizm Progresywny.
Cena wylicytowana
3 400 zł