48 Aukcja Młodej Sztuki / 9 kwietnia 2015

19. Longin Szmyd | Port 2 - Cisza przed sezonem, 2015

Aukcja dziAukcje archiwalne48 Aukcja Młodej SztukiPort 2 - Cisza przed sezonem, 2015
Port 2 - Cisza przed sezonem, 2015

Longin Szmyd

akryl, płótno, 80 x 65 cm
sygn. l. d. oraz na odwrocie
Longin Szmyd Ur. w 1955. Ukończył Wydział Grafiki ASP w Krakowie oraz podyplomowe Studium Filmu Animowanego w Państwowej SzkoleTeatralnej i Filmowej w Łodzi. Grafik,reżyser, autor opracowań plastycznych i producent. Zrealizował 30 filmów krótkometrażowych i jeden pełnometrażowy.Brał udział w licznych festiwalach filmowych w Polsce i za granicą,otrzymując na nich nagrody specjalne i wyróżnienia. Zajmuje się rysunkiem,grafiką warsztatową i użytkową oraz malarstwem sztalugowym.