olej, płótno dublowane, 40 x 30 cm, sygn. p.d.: L. Stoll 1874
Leopold von Stoll Austriacki malarz kwiatów, działał głównie w rodzinnym kraju. Około 1828 r. działał w Krakowie i Warszawie. Około 1830 r. przybył do Petersburga, gdzie pracował nad kompozycjami kwiatowymi dla ogrodu botanicznego. W 1834 roku wrócił do Austrii, gdzie około 1836 roku namalował martwą naturę z posągiem nimfy Egerii z pałacem Schönbrunn w tle. Jego prace - prawie wyłącznie martwe natury z kwiatami i owocami - przyniosły mu wielkie uznanie; dopiero po 1848 roku gust publiczności zmienił się na tyle, że zaczął otrzymywać mniej zleceń.