litografia, papier, 50 x 43 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: Leonor Fini, opisana l.d.: 271/275
Argentyńska malarka surrealistyczna włoskiego pochodzenia. Urodziła się w Buenos Aires w Argentynie, a wychowywała w Trieście we Włoszech. W wieku 17 lat przeniosła się do Mediolanu, następnie do Paryża. Tam poznała artystów z kręgu surrealistów, ale sama się nie uważała za jedną z nich. Jej obrazy są bardzo osobiste i symboliczne, czasem nieco teatralne. Projektowała też kostiumy i dekoracje dla teatru, baletu, opery i dla filmu.