olej, płótno, 46 x 61 cm, sygn. p.d.: Tomorowicz
Kazimierz Karol Tomorowicz Absolwent Szkoły Handlowej w Lublinie. Następnie studiował na Politechnice Warszawskiej i krakowskiej ASP. Był prezesem warszawskiego Związku Zawodowego Polskich Artystów Plastyków, członkiem rady IPS oraz Cechu Artystów Plastyków „Jednoróg”. W 1946 roku uzyskał tytuł profesora warszawskiej ASP, której był rektorem w latach 1954-57. Tematami jego obrazów były przede wszystkim pejzaże.