Świąteczna Aukcja Sztuki Najnowszej / 1 grudnia 2021

4. Karol Bąk | Dworek pod aniołem

Strona głównaAukcje archiwalneŚwiąteczna Aukcja Sztuki NajnowszejDworek pod aniołem
dworek-pod-aniolem-karol-bak

Karol Bąk (ur. 1961 Koło)

Dworek pod aniołem

olej, płótno, 80 x 120 cm, sygn. p.d.: BĄK

Karol Bąk
W latach 1984 – 1989 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Poznaniu na Wydziale Grafiki. Studia zakończył dwoma dyplomami z wyróżnieniem, w pracowni grafiki u prof. Tadeusza Jackowskiego i w pracowni rysunku u prof. Jarosława Kozłowskiego. Początkowo tworzył głównie rysunki i miedzioryty, zajmował się także projektowaniem komercyjnym, m.in.: okładek czasopism, stoisk na Międzynarodowych Targach Poznańskich, pierwszych bilbordów i reklam na tramwajach, opakowań na perfumy, logotypów firm, tatuaży, wnętrz lokali publicznych i prywatnych. W drugiej połowie lat 90. zwrócił się w stronę malarstwa olejnego, którym zawodowo zajmuje się od 2000 roku. W swoich obrazach Bąk przedstawia postaci kobiet w niedookreślonej, fantastycznej przestrzeni. Od 1988 roku miał kilkanaście wystaw indywidualnych i brał udział w kilkudziesięciu ekspozycjach zbiorowych, wśród nich m.in. Surrealiści Polscy (Warszawa 2008), ART.-EXPO (Nowy York, Las Vegas 2008), Primavera (Rotterdam, Holandia 2008 i 2009), Czar kobiet. Urok kwiatów (Sopot 2009), Magical Dreams (Włocławek 2011), Art Revolution Taipei (Tajpej, Tajwan 2012 i 2013), ARTEUOMO (Rzym, Włochy 2012), Magical Dreams II (Szczyrk 2013)