akwarela, papier, 33 x 49 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: K.Kosiński
Kajetan Kosiński W latach 1866–1869 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. W 1869 przebywał w Monachium. Po powrocie pracował jako nauczyciel rysunku w Śniatyniu, Drohobyczu, Krakowie i Stryju. Od 1907 zamieszkał na stałe we Lwowie. Malował olejno i akwarelą, tworząc obrazy religijne, portrety, pejzaże, martwe natury i sceny rodzajowe. Kosiński wystawiał w lwowskim i krakowskim TPSP, a w 1892 roku w Warszawie.