Aukcja Prac na Papierze / 17 czerwca 2017

63. Józef Wodziński | Park w Lewkowie

Aukcja dziAukcje archiwalneAukcja Prac na PapierzePark w Lewkowie
63
Park w Lewkowie

Józef Wodziński (1859 Korytnica - 1918)

Park w Lewkowie

akwarela, gwasz, papier, 37 x 30,7 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: J. Wodziński/Lewków

Józef Wodziński Początkowo kształcił się w pracowniach W. Gersona i A. Kamińskiego, a w latach 1878-1881 kontynuował zdobywanie umiejętności artystycznych w krakowskiej SSP. W okresie od 1881 do 1884 studiował w akademii monachijskiej u O. Seitza, a później w Wiedniu. Od 1881 do 1897 wystawiał swoje prace w galeriach w kraju, między innymi w Warszawie, Krakowie oraz Poznaniu. Malował sceny kostiumowe i nadmorskie pejzaże, pracował jako ilustrator dla zagranicznych czasopism.