Aukcja Prac na Papierze / 10 października 2020

15. Józef Mehoffer | Duet przy pianinie, 1941 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na PapierzeDuet przy pianinie, 1941 r.
Józef Mehoffer | Duet przy pianinie, 1941 r.

Józef Mehoffer (1869 Ropczyce - 1946 Wadowice)

Duet przy pianinie, 1941 r.

ołówek, papier, 25 × 35 cm sygn. i dat. w l. d. wraz z dedykacją: Stanisławowi Schwarcowi/na pamiątkę/ duetów podczas wojny r.1941/8/5.Józef Mehoffer

Sportretowany to Stanisław Schwarc wraz z Wandą Lataczową. Inne ujęcie tego kameralnego koncertu znajduje się w zbiorach Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego Stanisław Schwarc śpiewający przy akompaniamencie Wandy Lataczowej.
Prezentowany rysunek był pierwowzorem do późniejszej grafiki Mehoffera „Lekcja muzyki, litografia, papier, 22,5 × 29 cm (w świetle passe-partout) (repr. Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna, [kat. auk], 30.10.2019, p.4

Cena wylicytowana
8 500 zł