pastel, płótno naklejone na tekturę,
50 × 89 cm w świetle oprawy
sygnowany i datowany p. d.:
„J. Janowski /1912”
Józef Janowski Malarz, rzeźbiarz i konserwator zabytkow. Kształcił się w warszawskiej Szkole Rysunkowej pod kierunkiem Wojciecha Gersona i Aleksandra Kamińskiego. Studiował rzeźbę u Andrzeja Pruszyńskiego. Naukę kontynuował także poza krajem, w Monachium, Dreźnie, Wiedniu i Berlinie. W latach 1902–05 był kustoszem gabinetu odlewow gipsowych na Uniwersytecie Warszawskim. Okres I wojny światowej spędził w Rzymie, gdzie prowadził własną pracownię rzeźbiarską. Około 1918 powrócił do Warszawy. Był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, w ktorym wielokrotnie wystawiał swoje prace. W późniejszym okresie w oeuvre Janowskiego kompozycje malarskie zaczęły dominować nad formami rzeźbiarskimi