Aukcja Konesera (2) / 27 kwietnia 2024

11. Joseph Wenglein | Wrzosowiska

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Konesera (2)Wrzosowiska
Joseph Wenglein | WrzosowiskaJoseph Wenglein | Wrzosowiska

Joseph Wenglein (1845 Monachium - 1919 Bad Tolz)

Wrzosowiska

olej, płótno, 33 × 61 cm
sygn. l. d.: J. Wenglein

Joseph Wenglein Wybitny malarz, pejzażysta monachijski, w latach 1870-73 studiował w tamtejszej Akademii, m.in. u Adolfa Liera, był blisko związany ze znakomitym pejzażystą Edwardem Schleichem. Począwszy od lat 80-tych XIX wieku wytworzył własny styl przedstawiania natury, bardzo bezpośredni, perfekcyjnie operując niuansami kolorystycznymi, szczególnie w tonacji brązów. Jego obrazy charakteryzują się nastrojowością, budowaną przez mistrzowskie oddanie światła w obrazie. Malarstwo Wengleina znajdują się w zbiorach ważnych niemieckich muzeów, m. in. w monachijskiej Pinakotece, Galerii Narodowej w Berlinie, w Dreźnie i wielu innych
Cena wylicytowana
24 000 zł *Sprzedaż warunkowa