Aukcja Prac na papierze (sztuka współczesna) / 20 kwietnia 2022

30. Joan Miro | L'Aigrette 1956

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na papierze (sztuka współczesna)L'Aigrette 1956
30
laigrette-1956-joan-miro

Joan Miro (1893 Barcelona - 1983 Palma de Mallorca)

L'Aigrette 1956

oryginalna akwaforta, papier welinowy, 12 x 9 cm, z jubileuszowej edycji Derriere le Miroir, 10 Ans d'edition 1946-1956, Maeght Editeur, nakład ok. 1000 egzemplarzy

Literatura:
Jacques Dupin, Miro graveur Tom I, 1984 r., s. 98-99, n. 105

Joan Miro znakomity przedstawiciel surrealizmu .Studia w Akademii Barcelonie i Paryżu , porównywany z takimi malarzami jak: M.Ernst, J.Arp.P.Bonnard , W. Kandinsky.
Cena wylicytowana
2 000 zł