olej, tektura, 40 x 60 cm, sygn. l.d.: J.Pawłowski
Jerzy Pawłowski Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Znakomity malarz akwarelista i pejzażysta. W jego twórczości dominują malownicze przedstawienia różnych zakątków Warszawy. Sporadycznie w jego twórczości znajdujemy widoki z Krakowa, Wilna czy z Gdańska.