olej, płótno, 83 x 72 cm, sygnowany p.d.: 'Krechowicz 61'
Jerzy Krechowicz Malarz, grafik, scenograf, konsultant plastyczny, reżyser teatralny, wieloletni profesor oraz rektor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Nauki malarskie ukończył w pracowni prof.. Stanisława Borysowskiego w sopockiej PWSSP. Jego eksperymenty teatralne wyprzedziły twórczość Józefa Szajny i Tadeusza Kantora. Autor wielu plakatów dla instytucji kultury, także twórca kolaży. Wykształcił oryginalny autorski styl, polegający na wielkim nagromadzeniu cytatów z masowej i artystycznej ikonosfery.